ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ для державної підсумкової атестації з фізики 2012/Л.В. Непорожня, A.M. Петренко, Ю.О. Селезнев, О.А. Овсянніков

ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ для державної підсумкової атестації з фізики 2012/Л.В. Непорожня, A.M. Петренко, Ю.О. Селезнев, О.А. Овсянніков. — К.:Центр навчально-методичної літератури, 2012.

Збірник призначений для проведення державної підсумкової атестації з фізики в одинадцятих класах загальноосвітніх навчальних закладів.

загрузка...

У збірнику містяться різнорівневі завдання, що згруповано у варіанти. Для зручності користування збірником номери завдань складаються з двох цифр, розділених крапкою. Перша цифра (цифра до крапки) означає номер рівня: 1 -початковий. 2 — середній, 3 — достатній. 4 — високий. Друга цифра (цифра після крапки) означає номер завдання у відповідному рівні. Отже, завдання початкового рівня позначаються номерами від 1.1 до 1.8; середнього рівня — від 2.1 до 2.4; достатнього рівня — від 3.1 до 3.3; високого рівня — 4.1 та 4.2. Наприклад, номер завдання 2.3 означає: середній рівень, завдання номер 3.

Варіанти завдань для різних профілів формуються так:

— для учнів, котрі вивчали фізику за програмою рівня стандарту, варіант складається з 8 тестових завдань початкового рівня (завдання 1.1 — 1.8). 4 тестових завдання середнього рівня (2.1- 2.4), 3 завдання (3.1 — 3.3), які є для даного рівня завданнями високого і достатнього рівнів:

— для учнів, котрі вивчали фізику за програмою академічного рівня, варіант складається з 8 тестових завдань початкового рівня (завдання 1.1 -1.8). 4 тестових завдання середнього рівня (2.1 — 2.4), 3 завдання достатнього рівня (3.1 — 3.3) та

1 завдання високого рівня (4.1);

— для учнів, котрі вивчали фізику за програмою профільного рівня, варіант складається з 8 тестових завдань початкового рівня (завдання 1.1 — 1.8). 4 тестових завдання середнього рівня (2.1 — 2.4), 3 завдання достатнього рівня (3.1 — 3.3) і

2 завдання високого рівня (4.1 та 4.2).

Зміст завдань відповідає чинній програмі з фізики для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Кожний варіант атестаційної роботи містить завдання різних рівнів складності з усіх розділів курсу фізики: «Механіка»,«Молекулярна фізика і термодинаміка». «Електродинаміка», «Коливання і хвилі. Оптика», « Елементи теорії відносності».«Квантова фізика». Критерієм складності завдання є кількість логічних кроків, які необхідно виконати для його розв’язання.

Завдання початкового рівня з вибором однієї правильної відповіді — це завдання, розраховані на засвоєння основних понять, репродуктивне відображення навчального матеріалу, нескладні розрахунки. Завдання цього типу записано у тестовій формі, де учень має вибрати одну із чотирьох запропонованих йому відповідей. Завдання початкового рівня (1.1-1.8) оцінюються по 1 балу. Завдання вважається виконаним правильно, якщо у бланку відповідей вказано тільки одну літеру, якою позначено правильну відповідь.

Завдання середи ьогорівня вимагають від учня виконання 1-2 дій. При цьому учень не повинен наводити будь-які міркування, що пояснюють його вибір. Завдання вважається виконаним правильно, якщо вказано тільки одну літеру, якою позначено правильну відповідь. Оцінка за правильну відповідь на завдання середнього рівня (2.1-2.4) — 2 бали.

Завдання (3.1-3.3) передбачають виконання учнями 2-3 логічних дій. Для рівня стандарту завдання 3.1-3.3 розцінюються як завдання достатнього і високого рівнів, а для академічного та профільного рівнів -завдання достатнього рівня. Під час виконання завдань достатнього рівня перевіряються вміння учнів розв’язувати типові задачі, при цьому не вимагається розгорнутий запис розв’язування. Завдання вважається виконаним правильно, якщо учень провів логічну послідовність вибору фізичних формул і записав кінцевий розв’язок (кінцеву формулу) (2 бали); виконавши перевірку одиниць шуканої величини, провів математичне обчислення її значення (1 бал). Максимальна оцінка за кожне завдання (3.1-3.3) — 3 бали.

Завдання (4.1 і 4.2) високого рівня — це задача комбінованого типу, яка розв’язується стандартним або оригінальним способом.

Поделиться ссылкой:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • В закладки Google
 • Яндекс.Закладки
 • Сто закладок
 • Blogger
 • Блог Li.ру
 • Блог Я.ру
 • Одноклассники
 • RSS

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наш сайт находят по фразам: