Саволюк А. П. Основи алгоритмізації та програмування. Розробки занять

Саволюк А. П. Основи алгоритмізації та програмування. Розробки занять. — X.: Вид. група «Основа», 2011. — 352 с. — (Серія «Моя методика»).
У посібнику подано орієнтоване календарно-тематичне планування та методичні розробки уроків курсу «Основи алгоритмізації та програмування» з використанням середовища програмування АЛГО. Розробки уроків структуровано за загальною схемою, наведено вправи, які готують учнів до сприймання нового матеріалу та його осмислення, тексти практичних робіт з методичними вказівками і текстами програм.

загрузка...

Деякі конспекти уроків містять великий обсяг теоретичного матеріалу, який можна запропонувати учням для самостійного опрацювання вдома або для дистанційного навчання.

Мета видання — надати допомогу вчителю в підготовці та проведенні уроків інформатики за курсом.

Для вчителів інформатики та студентів педагогічних ВНЗ.

Збірник конспектів призначений, як для вчителів-початківців так і для тих, хто побоюється зробити перший крок у програмуванні. Також посібник стане в пригоді вчителю в позакласній та самостійній роботі.

Чому АЛГО? Тому що це середовище більше до вподоби моїм учням, яким психологічно легше пристосовуватися до цього середовища, ніж до середовища Турбо Паскаль 7.0 — не потрібно шукати програми-«русифікатори» та вимикає менше проблем співпраці зі старшими (новішими) версіями Windows.

Середовище програмування АЛГО створено для початківців (якими і є мої учні) і дозволяє описувати базові алгоритмічні структури, виконувати опери ції над масивами, текстами і файлами мовою програмування Паскаль. АЛГО — це той самий Паскаль, але трішки «врізаний», тому після проведеного ознайомлення із середовищем програмування Турбо Паскаль (але після гого, як учні вже впевнено почувають себе в середовищі Паскаль-програм) се-ргдонище Турбо Паскаль сприймається значно швидше і «безболісно». Випускники нашої школи успішно писали програми і на Бейсику, і на Паскалі, що hp завадило їм, навчаючись в технічних вузах, працювати в середовищі С+. Успіх визначає не мова програмування чи середовище програмування, його (іпбезпечує вміння алгоритмічно і логічно мислити.

Матеріал практичних робіт із методичними вказівками і текстами промнім краще роздрукувати як окремі текстові документи і помістити в папках мп кожному робочому місці учня. Аналогічно можна виготовити серію карії мс-завдань тих вправ, у яких учням пропонується прокоментувати ту чи Іншу програму.

Конспекти уроків, насичених теоретичним матеріалом, можна записати V нмгляді текстових файлів на робочих місцях учнів, тобто відмовитися від нікого типу уроку, як шкільна лекція, а назвати це «елементами дист-іпіцііімого навчання». Тоді кожен учень самостійно опрацьовує навчальний мїитріал в обраному ним темпі й обсязі. З цією метою на початку уроку учням слід оголосити тему уроку, вказати, на що потрібно звернути увагу, що записати, що вивчити, — і підготуватися відповідати на безліч запитань. Хоч ніхто й не заперечує переваг живого спілкування, проте швидкість проносу сприйняття, розуміння, запам’ятовування в кожної дитини різна.

Ііміст збірника може слугувати з календарним планом учителя під час миичення теми «Основи програмування».

Поделиться ссылкой:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • В закладки Google
 • Яндекс.Закладки
 • Сто закладок
 • Blogger
 • Блог Li.ру
 • Блог Я.ру
 • Одноклассники
 • RSS

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наш сайт находят по фразам: